Horská Chata Návrší

Lokalita: 
Návrší je ideálním místem pro podnikání turistických túr. Můžete se vypravit na cyklovýlet, na běžky, zalyžovat si atp. Samotná chata Návrší je nejstarší turistickou základnou na moravské straně Králického Sněžníku.
navrsi

Byla postavena v r. 1928 v místě bývalých salaší ve výšce 899 m n. m. Návrší je hlavním výchozím bodem na Králický Sněžník a představuje důležitý rozcestník turistických, cyklistických i běžkařských tras, je nádherným výhledovým místem.
Horská Chata Návrší se nachází západně od obce Stříbrnice na turistické značce směřující k vrcholu Králického Sněžníku, třetího nejvyššího pohoří České republiky.

Chata je v letních měsících cílem mnoha turistů a cykloturistů, v zimním měsících je pak díky blízkému lyžařskému vleku vyhledávána sjezdři a díky upravovaným turistickým trasám v okolí běžkaři. Od chaty se otevírají krásné výhledy k západu směrem k Hrubému Jeseníku. Ve večerních hodinách se nabízejí neopakovatelné výhledy na hřeben Hrubého Jeseníku, který je zabarven dozlatova paprsky zapadajícího Slunce.

K chatě Návrší je možný dojezd osobním automobilem. V blízkosti chaty se nachází důležitá křižovatka turistických cest, začíná zde i naučný chodník Králický Sněžník.

WWW stránky www.navrsi.eu
Telefon 774415986

Orientační cena za noc a osobu: 
250 Kč
Cena je pouze orientační, závisející na počtu ubytovaných osob a délce pobytu. Konečnou Vám sdělíme před závaznou rezervací.
Adresa: 
Stříbrnice 51
78832 Staré Město
Česká republika
50° 11' 7.2492" N, 16° 52' 59.412" E
CZ