Zámek Potštejn a Hrad Potštejn

Nově zrekonstruovaný barokní zámek Potštejn byl postaven hrabětem Chamaré v roce 1749. Nabízí Vám mnoho zajímavých atrakcí a kulturních zážitků pro jednotlivce i skupiny. Společně se zámkem můžete také navštívit zříceninu hradu Potštejn na blízkém kopci.

Co můžete na zámku Potštejn vidět:

Klasická prohlídka zámeckých interiérů

Hraná prohlídka

Velice populární hrané prohlídky v barokních kostýmech Vás nadchnou a poučí zároveň. Vtipnou a originální formou nahlédnete do života místní šlechty z poloviny 18. století.

Noční prohlídka

Život rodiny Chamaré na zámku nikdy neskončil! Unikátní noční prohlídky zámku, které jste ještě neviděli.

Bubákov

Zveme vás na ojedinělou prohlídku zámeckého sklepení. Připravili jsme pro vás příběh potštejnské minulosti plné tajemných duchů historických postav. Expozice je strašidelná, zábavná i poučná.

Pohádkov

Tato nově vybudovaná kouzelná místnost pro děti od 1 roku bude pro Vaše děti nevšedním zážitkem. Zatímco relaxujete v zámecké cukrárně nebo čekáte na rodinu či kamarády až se vrátí z prohlídky zámeckých interiérů nebo zámeckého sklepení, můžete si s těmi nejmenšími dětmi zkrátit dlouhou chvíli mezi pohádkovými postavami v našem Pohádkově

Zámecký park

V sousedství zámku se nachází zámecký park, který v minulých letech prodělal rozsáhlou revitalizaci. V roce 2010 byl obnovený zámecký park koncipovaný v anglickém stylu slavnostně otevřen pro návštěvníky. Skvostem celého parku je růžová zahrada, jež Vám zajisté poslouží k relaxaci a umocní romantickou atmosféru zámeckého prostředí.

Oficiální stránky zámku: http://www.zamekpotstejn.cz

Hrad Potštejn

O hradě Potštejn se dočete na stránkách http://www.hrad-potstejn.cz