Chalupa Týlinka

Chalupa byla postavená v roce 1902 jako hospodářské stavení, prošla během staletí mnoha změnami a od roku 2005 poskytuje útočiště pro milovníky přírody, sjezdaře, běžkaře, turisty a cyklisty. Nachází se na úpatí Černostudničního hřebene a Muchova, na konci vesnice Velké Hamry u lesa. Je to 3 km od Tanvaldu, 13 km od Jablonce nad Nisou110 km od Prahy.

Chalupa poskytuje útočiště až 16 hostům (14 lůžek, 2 přistýlky) v 6-ti podkrovních pokojích, dále je k dispozici společenská místnost, kuchyň a 3x sociální zařízení. Pro kola a lyže slouží zrekonstruovaný bývalý chlév pro dobytek, kde je připravena infrasauna pro dvě osoby vybavena CD přehrávačem a rádiem. Objekt je nadstandardně zateplen. U domů je ohniště se zahradním posezením, dětským pískovištěm, dřevěnou dětskou prolejzačkou s houpačkou a s lanovým žebříkem a zabezpečeným parkovištěm pro 5 osobních aut. Další velké parkoviště je pod chalupou u hlavní silnice, celkem pro 5 osobních aut. Pro cyklisty jsou připraveny dřevěné držáky na kola. Hosté mohou využít nadzemní nafukovací oválný bazén o rozměru 5, 5 x 3 x 1, 2 m a trampolínu pro děti i dospělé . U chalupy je plastový zahradní nábytek a stůl na stolní tenis. Za slunného počasí lze od chalupy shlédnout polské a české Krkonoše se Sněžkou a Český ráj. Je zde mnoho turistických cest a lyžařských vleků: Špičák, Zásada, Rejdice. V případě zájmu Vám mnoho zajímavých tipů a cílů poradí přímo majitel - též turista, běžkař a cyklista, zároveň Vám prozradí , kde posedět v nedalekých příjemných hospůdkách. Chalupa "Týlinka" se nalézá na konci vesnice Velké Hamry II - Hamrska u lesa a čeká na Vás. Je vhodná pro turisty, cyklisty, běžkaře, sjezdaře a milovníky ryzí přírody oproštěné od komerčních vlivů.

Přízemí:
- zádveří, chodba, kolárna + lyžárna, infrasauna, WC s umyvadlem
- obývací pokoj (jídelní stoly - 14 míst k sezení, sedací souprava s konferenčním stolkem, barevná TV, satelit, rádio s magnetofonovým a CD přehrávačem, elektronické šipky)
- kuchyň (kuchyňská linka, kredenc, čtyř-plotýnková varná deska, 2x lednice s 80 l mrazákem, mikrovlnná trouba, trouba na pečení , kávovar, varná konvice a nádobí)
- koupelna (2x sprchový kout, 2x umyvadlo, automatická pračka)
- povoleny všechny druhy domácích zvířat v neomezeném množství
- vyhraněné kouření povoleno
- nutné se přezouvat !!

1. patro
- dva apartmány s šesti samostatnými pokoji pro celkem 14 osob + 2 přistýlky v přízemí, v obývacím pokoji (2x koupelna s 2x WC, 2x umyvadlo)

Orientační cena za noc a osobu: 
230 Kč
Cena je pouze orientační, závisející na počtu ubytovaných osob a délce pobytu. Konečnou Vám sdělíme před závaznou rezervací.
Adresa: 
Velké Hamry II 78
46845 Velké Hamry
Česká republika
50° 43' 24.0636" N, 15° 19' 58.7748" E
CZ