Golfové hřiště Molitorov

Znormované 18-ti jamkové golfové hřiště vzdálené 35km východně od Prahy.

Golfové hřiště v Molitorově u Kouřimi patří mezi hřiště druhé nebo B kategorie a to jak cenově, tak kvalitou hřiště.

Oficiální popis:

Přijďte si zahrát na naše znormované 18-ti jamkové hřiště a nechte se kochat překrásnou přírodou s nádechem místní historie. Hřiště bylo budováno od roku 2004.

S trochou nadsázky by se dalo říct, že hřiště bylo vystavěno pro "ranaře". Právě hráči, kteří se rádi opírají do svých drivů, zde mají velkou šanci seberealizace, protože míče se dobře hledají v okolním řídkém "roughu".

Prvních devět jamek se nachází na rovné pláni a tyto jamky jsou charakteristické svou délkou a svými záludnými překážkami v dopadové zóně prvních ran. Druhá devítka se převážně nachází v místním třešňovém sadu a hra je zde mnohem těžší než na první devítce. Drivy zde musí být velice přesné a dlouhé, aby hráč měl šanci zahrát par. Výhodou tohoto hřiště je, že když drive bude nepřesný, ve většině případů se vám podaří míček najít. Krajina je typickou polabskou nížinou s řadami stromů či remízků.

Pokud jste milovníci golfu a přírody, určitě vás velice zaujme jamka číslo 17. Je to nejvyšší místo molitorovského hřiště a je zde překrásný výhled na historické město Kouřim a na okolní krajinu. Pro zajímavost, nejkratší jamka našeho hřiště, jamka číslo 15, měří z dámských odpališť 99 metrů. Naopak nejdelší je jamka číslo 4, pětipar, dlouhý 530 metrů z mistrovských odpališť.

Recenze od golfistů

Hřiště jsme navštívili v slunečnou sobotu 26.5.2012. Fairwaye byly vyprahlé, ale upravené a greeny bez chyb. Celé hřiště je tak trošku na jedné placce (mírně se svažující louka nebo sad) a zdálo se nám celkem monotóní, obzvláště jamky 4,5,6 a 7, které se nacházejí na jedné louce a dvakrát tedy jdete stejný úsek sem a tam. Asi největším nedostatkem hřiště je však klubovna s restaurací a toaletami, které připomínají doby dávno minulé.

Ceník Fee 18 jamek

Po-Čt - 500 Kč

Pá-Ne - 800 Kč

Oficiální stránky klubu www.golfmolitorov.cz