Akvárium Praha

Lokalita: 
ZOO Mořský svět Praha, jak se akvárium oficiálně nazývá je unikátní soubor akvárií, z nichž jedno je největším v České republice. Navštivte podmořský svět v hlavním městě.

Mořský svět na pražském výstavišti v Holešovicích je jedinečným souborem mořských akvárií s celkovou rozlohou 1000 metrů čtverečních.

Největší nádrž v České republice

V září 2005 bylo otevřeno v Mořském světě obří akvárium, největší v České republice. Jedná se o nádrž o obsahu 100 tisíc litrů mořské vody, prosklená plocha tvoří celkem 8 metrů. V nádrži je nainstalována dekorace z korálových kamenů o váze 4,5 tuny, na výrobu mořské vody byly použity 3 tuny mořské soli. Nádrž využívá nejmodernější filtraci, kterou projde během 1 hodiny 60 tisíc litrů vody, čerpadla jsou řízená mikroprocesory, které vytvářejí dokonalou simulaci mořských proudů. Speciální osvětlení dokonale nahrazuje přírodní sluneční paprsky a přes noc i svit měsíce.

Stejně zajímaví jako samotné akvárium jsou i jeho noví obyvatelé. Nepřehlédnutelní jsou jistě žraloci – žralok bělocípý a žralok černocípý. Iluzi Australského bradlového útesu, kterou nádrž připomíná, dotváří hejna pestrobarevných korálových ryb

Otevírací doba

Otevřeno je denně od 10ti do 19ti hodin.

PRAVIDELNÉ AKCE:

Každé úterý od 15:00 - krmení žraloků
Každou středu od 15:00 - krmení středové nádrže
Každý čtvrtek od 13:30 - krmení rejnoků z rukou potápěče
Kařdý poslední pátek v měsíci - noční prohlídka s průvodcem

Více informací na www.morsky-svet-cz