Chata Orlí vrch na Rejvíze

Chata, která je zároveň farmou hospodařící v nádherné, ale drsné krajině hrubého Jeseníku na nahorní plošině osady Rejvíz v nm.v. 772 m. Chata je vhodná pro rodinnou rekreaci s dětmi, pro konání akcí jako jsou dětské tábory, školní výlety, různá sportovní nebo zájmová soustředění atp. U výše vyjmenovaných akcí zajišťujeme polopenzi popř. celodenní stravování. Novou nabízenou službou je agroturistika.

Chata Orlí vrch byla vybudována v roce 1956 jako objekt rozhlasového vysílače, který byl v roce 1998 přebudován na penzion. Nachází se v severovýchodní části osady Rejvíz, mimo hlavní komunikaci, přímo na kótě vrcholu kopce Orlí vrch v 772 m.n.m, uprostřed velkého oploceného zalesněného pozemku. V tomto areálu je vybudováno hřiště pro volejbal nebo tenis, parkoviště, ohniště s posezením a venkovní stolní tenis. Patronem chaty Orlí vrch je loupeživý rytíř Waldemar z Kobrštějna. Na jaře roku 2007 proběhla na Rejvíze velká řezbářská akce, kterou sponzoroval Spolek pro rozvoj Rejvízu a některé penzióny a chaty. Pro naší chatu byla podle pověsti "Únos Heleny vrbenské" vytesána postava loupeživého rytíře Waldemara z Kobrštejna. Unesenou Helenu symbolizuje zamřížované okénko s uvázaným šátkem. Autorem sochy je řezbář RNDr. Jiří Rozehnal a tato socha je v současné době umístěna před chatou a stala se jejím patronem.

Orientační cena za noc a osobu: 
150 Kč
Cena je pouze orientační, závisející na počtu ubytovaných osob a délce pobytu. Konečnou Vám sdělíme před závaznou rezervací.
Adresa: 
Zlaté Hory-Rejvíz 96
79376 Zlaté Hory
Česká republika
50° 13' 46.5852" N, 17° 18' 23.454" E
CZ