Pension Šrámek

Pension Šrámek poskytuje kvalitní ubytování za levnou cenu Pokoje jsou s WC,koupelnou,TV a lednicí na pokoji.Větší apartmány jsou dvoupokojové. Cena se snídaní je od 230 Kč za osobu a noc. Pension se nachází v centru Kašperských Hor, v souběžné ulici pod náměstím(naproti poště).

Pension Šrámek je malý rodinný pension pro ubytování zhruba čtyř rodin. Pokoje i dvoupokojové apartmány jsou vybaveny WC,koupelnou(sprcha nebo vana),televizí a ledničkou. Ceny jsou od 230 Kč za osobu a noc-včetně snídaně. Je zde možnost ubytování i bez snídaně od 205 Kč za osobu a noc.

Děti do tří let jsou zdarma,do 10 let mají slevu.Cena za ubytování mírně stoupá při ubytování v sezóně(vánoce a silvestr,jarní prázdniny-únor a první půlka března,letní prázdniny-červenec srpen.

Změna ceníku-vzhledem k růstu nákladů -je vyhrazena.

Pension se nachází v souběžné ulici pod náměstím,naproti poště. Hosté mají možnost si zde ohřát,či uvařit i jednoduchou vlastní stravu - kromě doby podávání snídaní- a to v malé kuchyňce v přízemí.

Jinak v bezprostředním okolí pensionu (cca 30 až 500 m) je několik restaurací,kde je možno se najíst i napít.V okolí jsou i obchody s potravinami, drogerii, textilem a pod.

Dále je zde několik muzeí(Museum Šumavy,Museum historických motocyklů,Museum dřevěných hraček a Museum pivovarnictví).

Ve městě jsou tři kostely( z toho dva gotické) a v okolí města je osm naučných turistických stezek.Jednou z nejzajímavějších stezek je určitě Cesta zlatokopů,která seznamuje návštěvníky s historií dolování zlata v Kašperských Horách a vede kolem středověkých zlatých štol a návštěvník se může podívat i na portál novověkého zlatého dolu, ve kterém chtěla těžit jedna kanadská společnost cca do roku 1999(než jí to zakázali). Podle ní jsou zde ještě slušné zásoby zlata. Město Kašperské Hory je také východiskem pro výlety do Národního parku Šumava, který zde má největší středisko s dobře vybaveným informačním centrem.V Národním parku Šumava můžete navštívit řadu zajímavých míst,včetně šumavských jezer,šumavských slatin apod.
Určitě ale nesmíte opomenout navštívit blízký hrad Kašperk, na kterém se konají v létě divadelní představení, šermířské souboje apod.Hrad je z části opraven a jsou v něm dva návštěvnické okruhy. Dále jsou v okolí města dvě keltská hradiště,která rovněž stojí za návštěvu.Pro milovníky výhledů do kraje lze doporučit rozhledny na Javorníku, na Sedle,na Poledníku,po případě i na sušickém Svatoboru a na řadě jiných míst s krásným výhledem. Je tu i naučná stezka okolo opevnění hranice před druhou světovou válkou,můžete se projít částí historické Zlaté stezky (vedla z Pasova do Prahy)podívat se na stádečko bizonů u vesnice Červená a pod.Je toho -zejména pro milovníky přírody- zde k vidění dost. Kromě toho samotné město Kašperské Hory má ještě zachované některé rysy ze své středověké podoby. Pokud se rozhodnete nás navštívit, rádi Vám poskytneme naše služby.

Orientační cena za noc a osobu: 
230 Kč
Cena je pouze orientační, závisející na počtu ubytovaných osob a délce pobytu. Konečnou Vám sdělíme před závaznou rezervací.
Adresa: 
Dlouhá 137
341 92 Kašperské Hory
Česká republika
49° 8' 34.6668" N, 13° 33' 19.1484" E
CZ