Brücknerův dům

Lokalita: 
Penzion v zrekonstruovaném roubeném domě v malebné obci Prášily, přímo v Národním parku Šumava. Cena 650 Kč/osoba

Brücknerův dům čp. 117 (doloženo dle stavebně historického průzkumu), staré čp. 10,jenž byl zrekonstruován v roce 2008-09, je posledním z tradičních roubených domů v této lokalitě. Jde o stavbu pozdně barokního rázu podniknutou zdejším panstvím, pravděpodobně o myslivnu, která stála v rozsáhlejším souboru dominikálních budov. Dům si zachoval původní dispozici, také velkou většinu původních konstrukcí, ať jde o zděnou část, tak o srubové partie v přízemí a podkroví.

Nachází se v malebné šumavské obci Prášily, v nadmořské výšce 880m nad mořem. Díky ideální poloze v NP Šumava se Prášily staly oblíbeným východiskem mnoha turistických tras do bývalého zákazaného území tajemné šumavské přírody, jak v letním, tak
v zimním období. Dne 10.12.2009 byla slavnostně otevřena nová cyklostezka v délce 7km (více info viz Okolí).

Nabízíme ubytování se snídaní formou švédských stolů (možnost přiobjednání polopenzí) až pro 16 hostů ve dvou,tří a 1x čtyřlůžkovém pokoji nadstandartně zařízených v pravém šumavském stylu. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením (sprchový kout, WC, bidet, vysoušeč vlasů), TV+SAT, minibarem, trezorem, wifi, antialergickými přikrývkami a polštáři.

Součástí penzionu je sauna (max.6 osob) a whirpool (max.4 osoby). Pro sportovně založené návštěvníky máme připravenou úschovnu kol či lyžařské boxy. Odpočinout si pak můžete na terase s možností grilování. Přilehlé parkoviště pro Váš vůz je samozřejmostí.

Ostatní služby v těsné blízkosti: cukrárna, restaurace, pošta, obchod s potravinami, infocentrum, dětské hřiště, keltské muzeum, botanická zahrada, archeopark Prášily, vyjížďky na koních, sportoviště.

WWW stránky http://www.bruckneruvdum.cz

Telefon: 605 016 508

Orientační cena za noc a osobu: 
650 Kč
Cena je pouze orientační, závisející na počtu ubytovaných osob a délce pobytu. Konečnou Vám sdělíme před závaznou rezervací.
Adresa: 
Prášily 117
342 01 Prášily
Česká republika
49° 6' 19.3464" N, 13° 22' 42.6756" E
CZ